Skip to main content

Eylül ayında boğazın incisi okulumuz mezunları için temel seviye yelkenli tekne eğitimlerimizi başlatıyoruz! Derneğimizin, mezunlar arası etkileşimi artırma vizyonuyla üyelerini bir araya getireceği bir diğer etkinlik yıl içerisinde devamlılığını sağlayacağımız yelken eğitimleri olacak. Eğitimlerimiz Yağmur Sailing Academy tarafından Kalamış Yelken Kulübü Tesisleri’nde verilecek.

Üyelerimiz eğitimlere bir misafirleri ile birlikte katılma hakkına sahiptir. Üye olmayan mezunlarımızın üye kaydı eğitimler esnasında alınacaktır.

Başvuru Formu: https://uye.balumni.org.tr/form/yelken-egitimi

Temel Seviye Yelkenli Tekne Eğitimi

Temel eğitim, bireylerin deniz kültürünü ve yardımlaşma duygusunu öğrenmelerine yardımcı olan, aynı zamanda doğa ile dost olmasını sağlayan, özgür olmalarını destekleyen yelken sporu öğretiminin ilk adımıdır. Güvenlik önlemleri ön planda tutularak yapılan bu eğitim, bireylerin yelkenli tekneyi ve her türlü ekipmanı tanıyarak, deniz üzerinde bir yerden başka bir noktaya seyir edip, geri gelebilecek düzeye ulaşmalarını ve tekne üzerinde her türlü bilgi ve beceriye sahip olmalarını amaçlamaktadır.

Eğitimler 4 kişilik gruplar halinde Cheese 6.5 tekneleri ile yapılmaktadır. Toplamda 10 saatlik pratik deniz eğitimi haftanın bir günü 2.5 saat olacak şekilde 4 hafta sürmektedir.

Etkinlik Takvimi

Tanıtım Toplantısı20 Ağustos 2023 – Pazar, Kalamış Yelken
Erken kayıt için son gün21 Ağustos 2023 – Pazartesi
Geç kayıt için son gün3 Eylül 2023 – Pazar
Ekiplerin açıklanması6 Eylül 2023 – Çarşamba
Eğitimlerin ilk günü9 Eylül 2023 – Cumartesi
Eğitimlerin son günü6 Ekim 2023 – Cuma

Ders Ücretleri

Temel Seviye Yelkenli Tekne Eğitimleri için toplam ders ücreti

  • Erken Kayıt Süresince: 3,750₺ (21 Ağustos Pazartesi’ye kadar)
  • Geç Kayıt Süresince: 4,000₺

olarak belirlenmiştir.

Kapora düşürülmüş tutardaki eğitim ücretleri derslerin başladığı ilk hafta, eğitimi veren kurum tarafından toplanacak ve ücretini yatırmayanların eğitim hakkı iptal edilecektir. Mümkünse ödemeleri nakit yapmanızı rica ediyoruz.

Bir ekibe yerleştirilebilmenizde aşağıdaki faktörler etkili olacaktır, formu doldururken bu kriterleri de göz önünde bulundurunuz:

  • Seçtiğiniz gün ve slotun başkaları tarafından da tercih edilmiş olması (ekip oluşabilmesi adına),
  • Kaporanızın yatırılmış olması (formu doldururken kredi kartınızla ödeyebilirsiniz),
  • Formu ne kadar erken doldurduğunuz (kapasite sınırlılığından)

Ne yazık ki tüm bu şartları sağlasa bile maalesef kapasitemiz sınırlı olduğu için yine de eğitim alamayan arkadaşlarımız çıkabiliyor, bunun motivasyonunuzu kırmasını istemeyiz. Bir sonraki dönemde tekrar eğitimlere başvurmanız durumunda yerleştiremediğimiz üyelerimize öncelik tanınacaktır.

Formda müsait olduğunuz bütün gün ve slotları işaretleyebilirsiniz. Ne kadar çok tercih yaparsanız eğitime çıkma olasılığınız o kadar artar. Ancak işaretlediğiniz slota kesin olarak gelebileceğinizi kabul edeceğiz bu sebeple gerçekten müsait olmadığınız bir slotu da tercih etmeyin.

Ekipler belli olduktan sonra değişiklik yapılmayacaktır ve eğitim almaktan vazgeçmeniz durumunda kapora iadesi yapılmayacaktır. Bizden kaynaklı bir sorundan eğitim alamayacak olursanız kaporanız iade edilecektir.

Eğitimlerimiz ideal olarak 4 hafta sürmekte, ancak yelken hava koşullarından etkilenen bir spor olduğu için derslerin iptal olması gibi durumlarda bu süreç uzayabiliyor, başvururken bunu göz önünde bulundurmanız gerekir.

4 derslik eğitim sürecinin sonunda eğitiminizin tamamlanmış sayılabilmesi ve temel eğitim sertifikası alabilmek için tüm eğitimlere çıkmış olmanız gerekiyor.

Devam Eğitimleri

Yıl boyunca yelkenli eğitimlerini devam ettirmek ve hem lisemiz öğrencileri, hem de mezunlar için yarış takımları kurmak istiyoruz. Bu çerçevede sunmayı planladığımız devam eğitimleriyle ilgili bilgiler aşağıdadır.

Orta Seviye Yelkenli Tekne Eğitimi

Karada ve denizde güvenliğini benimseyen, yelkenli teknenin her türlü ekipmanını tanıyan ve yeteri düzeyde deniz üzerinde seyir edebilecek denizcilik bilgisine sahip olan bireylerin devam edebileceği orta seviye yelkenli tekne eğitimi üyelerimize Balon yelken tecrübesi kazandırmaya odaklanmıştır.

İleri Seviye Yelkenli Tekne Eğitimi

Yelken sporunun temellerini öğrenip temel ve orta seviye eğitimlerini tamamlayan sporcularımızın, Balon yelken kullanımı konusunda kendilerini geliştirmelerini ve deneyim kazanmalarını sağlayacak bir eğitim programıdır.

Yarışçılık

İleri Seviye Yelkenli Eğitimini başarıyla tamamlamış, kendisini yelken yarışlarına teorik ve pratik olarak hazırlamak isteyen sporcularımıza yönelik eğitim programıdır.

Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa [email protected] adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Pruvanız neta, rüzgarınız kolayınıza olsun.

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği olarak lisemizden mezun olmuş ve hali hazırda eğitim hayatına devam eden herkesin yanındayız.

Leave a Reply