Skip to main content

Derneğimiz 2014 yılında faaliyetlerine başladı.

Misyon

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği olarak liseden mezun olmuş ve halihazırda eğitim hayatına devam eden bireylerin birbirleriyle ve çevreyle tanışma, dayanışma ve yardımlaşmasını sağlamak.

Tüm organları ile görevlerini, Beşiktaş Anadolu Lisesi kültüründen kopmaksızın profesyonel zihniyet ve amatör ruhla yerine getirmek, hiçbir kurum ya da şahsa bağlı kalmaksızın hür iradeyle kendi ayakları üzerinde durmak, Beşiktaş Anadolu Lisesi kültürünü geçmiş nesillerden gelecek nesillere yaymak hedefini en ön planda tutmasının yanında kurumsallaşarak, bu yapıyı nesilden nesile güçlendirmek.

Gençleri, toplumun her kesimini kucaklayacak, toplumsal duyarlılığı ve sorumluluk bilinci olan, alçak gönüllü, özgür düşünen, üretken ve bilgili, ülkesini seven bireyler olarak hayata hazırlayan lisenin en öncelikli yardımcısı olmak.

Konulan hedeflerin gerçekleştirilmesinde tüm seçilmiş yetkili organları ile, ihtiyaç olan alan ve zamanlarda üyelerinden, gereken yardım ve desteği almak.

Beşiktaş Anadolu Lisesi adının saygınlığına ve büyüklüğüne uygun olarak,kendi kültüründen ödün vermeksizin diğer lise dernekleri ile koordinasyon sağlayıp,iş birliği içinde platformlar oluşturmak.

Vizyon

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği olarak,  kurumsal yapımız, dayanışma-yardımlaşmada göstereceğimiz güç, medya organlarında ve sosyal çevrede farkındalık yaratacak etkinliklerimiz, eğitim ve destek çalışmalarımız ile, tüm dernekler arasında en dikkat çekeni ve gözdesi olacak, daha iyi için hiç bıkmadan ve usanmadan çalışacağız.

Lisemiz,Okul Aile Birliğimiz,Vakfımız ve işbirliği içinde olacağımız diğer  kuruluşlar  ile Beşiktaş Anadolu Lisesi’nin adını daha da iyi yerlerde duyuracağız.Lisenin ve bu liseye emek vermiş tüm bireylerin her türlü ihtiyaçlarında ve gelişimlerinde derneğimiz en büyük destekçi olacak ve aynı zamanda  sürekli gelişim felsefesi ile yola çıkan lisemizin, bünyesinde barındırdığı başarılı öğrenciler, nitelikli öğretmenler ve içlerinde bulundurdukları takım ruhu ile alanında en çok tercih edilen ve mensubu olmaktan gurur duyulan bir eğitim kurumu olması için can-ı gönülden çalışacağız.

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunları Derneği olarak; hak, hukuk, adalet, insan hakları, ilim, vatan-millet sevgisi konularında, daima duyarlı olup, gerçek bir terazi dengesi sağlayacağız.

Başta üyelerimiz olmak üzere, lisemizde okuyan,mezun olup üniversite öğrencisi olan ya da meslek hayatına atılmış  ve Derneğimizden yardım talep eden tüm kişi ve kuruluşlara gereken yaklaşımı gösterecek, iyi niyetle yaklaşan herkese elimizi uzatacağız.

GÖNÜLLÜ OL
GÖNÜLLÜ OL
GÖNÜLLÜ OL
GÖNÜLLÜ OL
GÖNÜLLÜ OL
GÖNÜLLÜ OL