Skip to main content

Beşiktaş Anadolu Lisesi’nin 2023 mezunu Berat Yoldaş ile 1963 mezunu Nur Başaran, okulumuzun pilav gününde 60 yıllık bir köprü kurdu! 60. yılını dolduran mezunlarımızın derneğimizden tebrik plaketi aldığı bu özel günde 7’den 70’e değerli mezunlarımızı kavuşturmanın mutluluğunu yaşadık.

Katılımın bir hayli yoğun olduğu pilav günümüzde kırk yedi farklı dönemden çok geniş bir katılımla yedi yüze yakın mezunumuzu ağırladık.

Beşiktaş Anadolu Lisesi Geleneksel Pilav Günü 2023 – Drone Pilot: Umut Baran Zorlu

BALUMNİ Store

Derneğimizin logosunu ve Gücüne Güç Katmaya Geldik sloganını taşıyan ürünlerle dolu BALUMNİ Store standında çeşitli ürünleri mezunlarımızın beğenisine sunduk.

Hakan Peker’in Ateşini Yolla Bana şarkısında bahsettiği çakmak, mutluluğa kapak açacak, dünyanın bütün yükünü çekecek o bez çanta gibi ürünlerimiz yüksek ilgi gördü.

Bugün ne yiyeceğiz?

Türkiye’nin en güzel pilavını, Beşiktaş’ın en ünlü pilavcısı Baruthane Pilavcısı‘nın ellerinden yiyeceğiz!

Semtimizin değerli esnaflarından Nedim Şahin, bu sene geleneksel pilav günümüzün sponsorluğunu üstlenerek derneğimize ve mezunlarımıza büyük bir jest yaptı.

Kendisini hâlâ tanımayanlar varsa Cihannüma Mh. Salihefendi Sk. No: 1, Beşiktaş adresindeki restoranını ziyaret edebilir, pilavını tadabilir, sosyal medyada Baruthane Pilavcısı ismiyle aratarak kendisini takip edebilir.

Türk halk müziği sanatçıları Seyfettin Enes Avcı ve Hamza Karaman sahne aldı!

Derneğimizin yönetim kurulu üyelerinden mezunumuz Seyfettin Enes Avcı ve Hamza Karaman bu özel günde okulumuzda sahne aldılar ve mezunlarımıza kalpten türküler okudular.

Hamza Karaman (Gitar), Seyfettin Enes Avcı (Bağlama)

Önümüzdeki dönemde mezunumuz Seyfettin Enes Avcı önderliğinde derneğimiz bünyesinde çalışmalarını okulumuzda yapacak bir Türk Halk Müziği korosu kuracağız, bu koroya katılmak isteyen mezunlarımız kayıt formunu doldurarak başvurabilir. 15 Eylül’de Türk Halk Müziği Korosu – Tanışma Toplantımızı yapacağız, bu toplantıya katılmak isteyen mezunlarımız da linke tıklayarak toplantıyla ilgili bilgilendirmelere katılabilir.

Burn ile ateşe hükmettik!

Pilav günümüzün enerji sponsoru Burn, mezunlarımızın enerji depolarını doldurdu ve gençlerin ateşini körükledi!

Geleceğimizin teminatı liseli ekip arkadaşlarımız da yardımımıza koştu!

Tüm organları ile görevlerini, Beşiktaş Anadolu Lisesi kültüründen kopmaksızın profesyonel zihniyet ve amatör ruhla yerine getirmek, hiçbir kurum ya da şahsa bağlı kalmaksızın hür iradeyle kendi ayakları üzerinde durmak, Beşiktaş Anadolu Lisesi kültürünü geçmiş nesillerden gelecek nesillere yaymak hedefini en ön planda tutmasının yanında kurumsallaşarak, bu yapıyı nesilden nesile güçlendirmek.

Misyonumuz – https://www.balumni.org.tr/hakkimizda

Misyonuyla kurulmuş derneğimizin faaliyetlerinde her zaman herkesten daha istekli değerli öğrencilerimiz de görev alarak bizlere yardımcı oldular ve derneğimizin geleceğinin ne kadar emin ellerde olduğunu bir kez daha bize gösterdiler.

Paylaştığımız bütün fotoğrafları çekerek derneğimizin görsel hafızasına katkısını sunan Zeynep Aydın’a da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Derneğimizin gücüne güç katan en büyük destekçisi

İstisnasız ne zaman desteklerini istesek yardımımıza koşan, ses sistemimizi, sandalyelerimizi gölgeliklerimizi sağlayan, tanıtım afişlerimizi semtimizin her yerine asarak mezunlarımızın bu özel günden haberi olması için elinden geleni yapan Beşiktaş Belediyesi’ne ve değerli çalışanlarına şükranlarımızı sunarız.

Derneğimiz ve okulumuz el ele

Değerli öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve Atacan abimiz de bu etkinlikte bizlerleydi. Birlik olmanın önemini daha iyi anladığımız bu zamanlarda okulumuzun tüm paydaşlarını okulumuz çatısı altında toplayabildiğimiz için çok mutluyuz.

Derneğimiz faaliyetlerine tüm yönleriyle destek olan, her isteğimizi dinleyerek gerçekleştirmemize olanak sağlayan değerli müdürümüz Ziya Uluçay’a da organizasyonumuza verdiği emek için teşekkürlerimizi sunarız.

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği

Beşiktaş Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği olarak lisemizden mezun olmuş ve hali hazırda eğitim hayatına devam eden herkesin yanındayız.

Leave a Reply