Bir Liseden Çok Daha Fazlası...

Projeler

BALUMNI IK:

Balumni İnsan Kaynakları ya da Business Network olarak isimlendirilebilecek olan BALUMNI IK projesi iş hayatında mezunların Beşiktaş Anadolu Lisesi bağı çerçevesinde yardımlaşmalarını, birbirlerini destekleyerek ileri gitmelerini hedefleyen bir proje. Kariyerinde hangi noktada olursa olsun, her alandan mezunun ihtiyaç halinde birbirleriyle iletişime geçmelerini sağlayacak olan projenin ilerleyen dönemde hayata geçirilmesini amaçlıyoruz.

DERNEK FOTOĞRAF HAVUZU:

Mezunların nostaljik veya yakın zaman fark etmeksizin fotoğraflarının paylaşılacağı bir platform kurulmasını planlıyoruz.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ:

Henüz alan belirlememiş olmakla birlikte mezunlarımızın talepleri doğrultusunda hareket ederek çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almak ve/veya yeni sosyal sorumluluk projeleri üretmek, lisemizin bu konuda gösterdiği hassasiyeti mezunlar olarak devam ettirmek istiyoruz.

SANAT/SPOR GÜNLERİ:

Performans sanatları, konserler, çeşitli spor müsabakaları ve benzeri pek çok faaliyete izleyici/dinleyici olarak katılırken birbirimizden kopmama fırsatını yakalayacağımız için belirli aralıklarla sanat ya da spor temelli buluşmalar düzenlemeyi planlıyoruz.

İLGİ ALANLARINA YÖNELİK FAALİYETLER:

İlk bakışta okul kulüplerini andıran bir uygulama var aklımızda. İstiyoruz ki mezunlarımız ilgi alanları çerçevesinde birbirleriyle iletişime geçip etkinlikte bulunabilsinler. Bu ilgi alanlarına yönelik mezunların talepleri doğrultusunda yeni komisyonlar oluşturup faaliyete geçmek istiyoruz.

MEZUNİYET KUTLAMASI:

Öğrencilerin heyecanla beklediği mezuniyet kutlamalarında yeni mezunların heyecanını paylaşmak, yanlarında olmak ve ailemizin yeni üyelerine hoş geldin demek istiyoruz.

SON SINIFLARA SORU ÇÖZÜMÜ TEMELİNDE DESTEK:

Okulun mevcut kursuna ilaveten gerek duyulması halinde mezunlarımız tarafından öğrencilere soru çözümleri yapılmasını, böylece okul başarısına bizim de bir parça katkımız olmasını hedefliyoruz.

OKUL TANITIMINA DAİR KISA FİLM:

Okulu tercih etmeyi düşünenler başta olmak üzere okulu merak eden herkesi genel anlamda bilgilendirmek amaçlı kısa metraj film çekerek okulun tanıtımına katkıda bulunmak istiyoruz.